Jakie okulary pasują do Ciebie?

Jakie okulary pasują do Ciebie?

Codziennie pracujesz dużo czasu przy komputerze (lub innym monitorze), albo po prostu dowiedziałeś się, że masz wadę wzroku. Niezależnie od tego, jaki masz powód, wiesz jedno – musisz sięgnąć po okulary! Odpowiedni rodzaj szkieł zapisał Ci specjalista, teraz udałeś się do salonu optycznego i chcesz wybrać odpowiednie oprawki. I tutaj zaczynają się schody. Nie martw się, podpowiemy Ci jakie okulary pasują do Ciebie!

Stacjonarny, czy internetowy salon optyczny?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w każdym z powyższych jest tak duży wybór oprawek okularowych, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Jeśli kupujesz swoje pierwsze okulary, to radzimy wybrać się do salonu optycznego. Spotkasz tam specjalistę, który z pewnością doradzi Ci na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu. Jak wybierasz którąś parę z kolei, możesz bez problemu dokonać zakupu w internetowym sklepie z okularami. Z pewnością przez kilka lat już przekonałeś się, w jakich modelach jest Ci najlepiej.

Kształt twarzy – jak dobrać do niego okulary?

Wybierając oprawki, pamiętaj o jednej prostej zasadzie. Zawsze dobieraj je na zasadzie przeciwieństwa. Będzie Ci pasował zatem model zupełnie inny, niż jest Twój kształt twarzy.

  • Twarz owalna – ty szczęściarzu! Do twojej twarzy pasują niemalże każde oprawki! Z tego powodu, bez problemu możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i niejeden eksperyment. Unikaj tylko jednego modelu – niewielkich oprawek o okrągłym kształcie.
  • Twarz okrągła – wybieraj koniecznie oprawki, które będą kanciaste (prostokątne), profilowane, albo bezramkowe. Dzięki nim osiągniesz efekt nieco bardziej podłużnej twarzy. Tym samym optycznie ją wyszczuplisz. Unikaj niewielkich, okrągłych albo owalnych oprawek.
  • Twarz kwadratowa – szukaj modeli zaokrąglonych, owalnych, lub typu „kocie oko”. Dzięki nim złagodzisz nieco ostre rysy i zaokrąglisz twarz u góry. Unikaj okularów, które powielają kształt twarzy.
  • Twarz trójkątna – jeśli jest w niej szersza część szczękowa, świetnie będzie prezentować się w grubszych, mocniejszych i większych oprawkach. Poszukaj takich o lekko kwadratowym, albo prostokątnym kształcie, możesz sięgnąć także po tzw. „kocie oka”.
  • Twarz o kształcie serca – jest szersza w części czołowej, a w szczęce zwężona. Dobierz do niej owalne okulary, profilowane, np. panto lub „kocie oko”. Powinny mieć średni rozmiar. Nie wybieraj kwadratowych oprawek.

Domowa przymierzalnia – oferta internetowych salonów optycznych

Mamy dla Ciebie kolejną ciekawą wiadomość. Okulary możesz także kupić przez Internet. Wiele salonów optycznych działających online oferuje możliwość zamówienia kilku par okularów. Możesz wybrać np. 5 par o różnych kształtach. Na decyzję, które okulary wybierasz masz 14 dni – w tym czasie możesz przymierzać w salonach optycznych każdą z nich.

Dzięki temu masz pewność, czy wybrałeś najlepszą z dostępnych opcji i płacisz tylko za okulary, które zabierzesz do domu. Taką możliwość oferujemy także my!

Domowa przymierzalnia – oferta internetowych salonów optycznych